Cigarety a pivo: Priorita ze všech nejvyšší

Cigarety a pivo jsou i přes svou hnusnou chuť alfou a omegou každého správného neúspěšného člověka. I když máte jakožto neúspěšný člověk hluboko do kapsy, měsíční několika tisícová investice do těchto dvou lahůdek by měla být vaší nejvyšší prioritou.

Nejtěžší kuřáci jsou schopni vykouřit i více nezm krabičku cigaret denně a tu zapít aspoň třemi Argusy. Měsíčně je tato radost přijde hned na několik tisíc korun. Nicméně i přesto, že jste takřka bez peněz a nevíte, který z vašich dluhů zaplatit dřív, byste se o tyto dvě něžné pochoutky neměli nechat připravit.

Je vědecky prokázáno, že cigarety a alkohol dávají lidem klid na duši a dokážou zvýšit jejich pracovní efektivitu až o 200 %. Až tak někdy budete s cigárem v hubě a půl litrem piva v ruce nadávat na to, že nemáte peníze, vzpomeňte si, že bez cigaret a alkoholu byste jich měli ještě méně. Vaše pracovní nasazení by bylo totiž o mnoho nižší a vy byste tak sice ušetřili na cigaretách a pivu, ale o to méně peněz byste si vydělali ve vaší nudné a i tak mrzce placené práci.

Řekl vám někdy někdo, že kdybyste posledních 20 let nekouřili, mohli byste teď jezdit v novém BMW? Ano? A všimli jste si, že ten „úžasný“ nekuřák sám žádné BMW nemá? Ano? Tak vidíte.

To ani nemluvíme o tom, jak návštěvy hospod zvyšují šancí na zisk inspirace, která bude motorem pro Váš vstup mezi neúspěšné podnikatele. Hospody se debilními nápady jen hemží. Koneckonců, hospoda je tradičně místem, ve kterém se koncentruje největší masa neúspěšných jedinců, kteří se následně dělí o svoje dementní nápady a pohnutky, jak přijít k penězům s ostatními štamgasty. Vždy je tak nasnadě jeden z těchto nápadů vzít, transformovat jej do neúspěšného podniku a posléze zbankrotovat.

Krabička Startek a tři lahvové Gambáče, popřípadě několik točených Kozlů v hospodě s dalšími troskami, jsou tak podstatnou součástí životů všech zkrachovanců, kteří kráčí svou neúspěšnou cestu životem.

1 komentář

  1. Sorry, ale toto zase psal kretén, který nikdy na dně nebyl. Ono se říká, že dobrý psychoterapeut by měl mít za sebou alespoň tři strašlivé životní průsery a jak to tak pozoruji, začínám tomu čím dál tím více věřit. Totiž. Pokud si tím člověk neprojde, nemá ani náznakem představu o tom, jaké to ve skutečnosti je a co se taky může stát, takže má velikou touhu soudit. Ale to je vedlejší. Alkohol a cigerety fungují jako celkem kvalitní anxiolytika, přičemž ona ta krabička lexaurinu příjde na nějakých 120Kč na doplatcích a za dvoje cigerety opravdu nevydá, přičemž předpisové dávky přestanou stačit velice brzy, no a kolik si řekne místní „toxikář“, to raději nechtějte vědět. Vedlejším efektem jsou problémy nejprve s krátkodobou pamětí, poté s pamětí obecně, v závěru to jako anxiolytikum přestane fungovat, ovšem postižený to musí brát dál, protože jinak by patrně zemřel. To sice alkohol a cigerety udělají také, dokonce se stejnými průvodními jevy, ale trvá to trochu déle. A představa, že z toho, že jste úplně v hajzlu, nebudete mít nervy, protože horší to už být nemůže, je úplně vedle, protože nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě trochu hůř. Což přirozeně ví ten, který to má vyzkoušené, nikoliv načtené z knih. Takže válce a chlast nejsou překvapivě tak iracionální řešení, jako jít s tím k lékaři.

    Je až neuvěřitelné, jak neúspěch spojujete s dluhy. Myslím si, že je to způsob, kterým se úspěšní vyrovnávají s vlastním mindrákem. Ano, je pravdou, že neúspěšní obvykle dluží městu pětikilo za popelnici, ovšem ti úspěšní dluží několik mega v hypotéce, kterou do konce svého ekonomicky aktivního života, který se v ČR brutálně ohraničuje věkem 50 let, protože pak vás z jakékoliv práce vyrazí bez ohledu na vaši „úspěšnost“, nemají šanci zaplatit a velice dobře to ví. Velice dobře to ví i ti, co jim tu hypotéku poskytli a od začátku s tím počítají. A to je přesně ten důvod, proč i ti úspěšní nekuřáci to nové BMW nemají a brázdí město korporátní octomilkou.

    Takže už jsme si ukázali, že ti úspěšní obvykle dluží řádově víc, než ti neúspěšní, protože těm neúspěšným jednoduše nikdo nepůjčí. Pokud by ale došlo na to, že by každý měl okamžitě zaplatit všechny svoje dluhy, bude to pro ty neúspěšné daleko menší částka, faktem ovšem zůstává, že kdybychom tomu dali řekněme limit 5 let, nedokážou to ani úspěšní, ani neúspěšní.

    Jistě, hospody jsou plné geniálních nápadů, ti lidé potřebují nějakou iluzi toho, že mají ještě nějakou budoucnost. Něco podobného, jako je karierní postup u těch úspěšných. Jedni vymýšlí podlé způsoby, jak někoho připravit o peníze a zbohatnout na tom, obdobně, jako ti úspěšní sní o tom, že když si každé ráno budou umývat nohy v záchodu a hodinu ze dne se věnovat kaligrafii, vybudují druhý Apple a budou za vodou. Tomu se prosím říká cargo kult (Jitro kouzelníků) a postihuje to zjevně i jiné národy, než jsou ty primitivní. Jedni se vidí v mafoších, druzí v kapitánech průmyslu, ale v obou případech to není nic než zkurwený sen. Sri, někdo vám to říct musel.

    Ať už to vezmu z které strany chci, jste v obou případech jenom sráči, kteří se navzájem upřímně nenávidí. A víte proč se vám směju? Protože můžu, protože jsem punk. Protože jsem tak strašný zjev a udělala jsem na světě už tolik ukrutného bordelu, že ikdybych teď umřela, tak si můžu říct, že to opravdu stálo za to a že vy, co si sedíte v korporátní či hospodské cele, nezažijete ani desetinu toho, co já, protože svět je tam venku. A mimochodem. To, co jsem si tu přečetla, jen potvrzuje moje přesvědčení o tom, že vy, úspěšní, jste úplně stejní jako ti neúspěšní, mění se jen forma, že si to uvědomujete a že musíte prostě jen ukazovat na ty druhé, abyste se navzájem poplácali po ramenou a pohonili ego tím, že místo vlastní prozrzavělé fóbie máte novou korporátní octomilku. To jsou nervy pro odpovědného člověka, což? Horší ako keby prestal rasť rododendrón :3. Punč knot dehet! Ještě si poříďte ty strašlivý baloňáky s tím bazmekem na zádech a bude to jak v 70. letech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.