Do nového měsíce s novou mikropůjčkou

Mikropůčjka, mikroúvěr, poj*baná zmr*árna… tato vynikající věc, která je známá pod mnoha názvy, konečně dorazila i k nám, do České republiky. Jedná se o krátkodobou nebankovní půjčku s úrokem jako kráva, která je mířená na blbý lidi, kterým žádná rozumná banka peníze nepůjčí. Tyhle lidi jsou pak většinou pěkně v řiti, protože po měsíci zjistí, že půjčku nemají jak splatit. Na to tata se tak dostanou do nekonečné dluhové spirály, ze které se jen těžko někdy vymotají.

Ve zkratce to funguje tak, že si nějaký pitomec půjčí třeba 3 000 Kč na měsíc, s tím že i s úroky zaplatí 3 700 Kč. Poskytovatel těchto půjček půjčí de facto každému, protože se o půjčku žádá online – žadatel o půjčku jim může nakecat co chcete, nikdo to nekontroluje. Jedná se tak od snadný způsob, jak sehnat nevýhodnou půjčku.No jo, jenže po měsíci dlužník zjistí, že peníze na splacení půjčky nemá. To ale není žádný problém! Poskytovatelé těchto půjček vědí, že jejich marketing míří převážně na debily a zoufalce, tudíž není problém si splatnost prodloužit třeba o další měsíc… což dlužníka vyjde na dalších 700 Kč. Celkem tedy bude mít ke splacení 4 400 Kč. Super, co?

Velké procento lidí, kteří si mikropůjčku vezmou, má problém s jejím splacením a zažádá alespoň o jeden odklad, proto vydělávají poskytovatelé těchto úvěrů celkem slušné peníze.

A pak jsou tu experti, kteří zaplatí první mikropůjčku jinou mikropůjčkou, kterou si vezmou někde jinde. Jelikož dluží 4700 Kč, půjčí si 5000 Kč. S tím, že i s úroky zaplatí 6200 Kč. Na chvíli tedy zažehná průser, ale dluží už o dalších 1 500 Kč víc. Bodejť by ne, když úroky s aktuální půjčky dělají 24 % , no k*rva!

V této chvíli se naprosto hodí náš nadpis: „Do nového měsíce s novou mikropůjčkou.“ Proč? Protože jakmile se chytíte do této spirály zmrdoúvěrů, už se z ní jen tak nevymotáte! Každej měsíc si budete brát novou mikropůjčku, abyste splatili tu starou. A úroky porostou a porostou, až nakonec bude z třech tisíců třeba tisíců 20. V této chvíli si můžete pogratulovat a říct si, že jste úplní pitomci, ale že za to nemůžete vy, za to může Kalousek.1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.