Konečně jsou tu Vánoce, ideální čas na zadlužení

Po roce jsou tu opět zase Vánoce. Období, kdy chtějí chudí lidé nadělovat drahé dárky, a tak nasekají hromadu dluhů, ze kterých se horko těžko dokážou vylízat.Znáte to, vaše měsíční příjmy nejsou zrovna valné a váš rozmazlený spratek chce k Vánocům iPhona, aby vypadal mezi vrstevníky jako frajer. Co uděláte? Buď iPhone nekoupíte a budete poslouchat, jaký debilní rodič jste, nebo si vezmete úvěr a koupíte ho na splátky!

Splátkového prodeje se ale nemusíte vůbec bát, dneska ty iPhony v podstatě rozdávají, proto ho má i ten největší vocas. Dám vám jednoduchý příklad – vyberete třeba iPhone 7 za 14 000 Kč. Zvolíme standardní úvěr. Předem zaplatíme třeba ušmudlané 4 tisíce korun a zvolíme si dobu splácení na 48 měsíců. Co se teď stane? Výborná věc – budete měsíčně platit zhruba 400 stovky po dobu čtyř let. Za úvěr sice ve výsledku zaplatíte 18 000 Kč, plus ještě 4 000 Kč z přímé platby, celkem tedy 21 tisíc za telefon, jehož maloobchodní cena je kolem 15 tisíc a který budete splácet ještě dlouho potom, co už pravděpodobně ani nebude fungovat, ale což, vaše dítko bude mít iPhone. Navíc čtyři stovky měsíčně nikoho nezruinují.

Tohle se samozřejmě nemusí aplikovat pouze na iPhony, ale na jakýkoliv dražší dárek. Ve výbavě neúspěšných lidí nesmí chybět například i dvoumetrová telka nebo dva počítače a notebook pro děcka. Všechno samozřejmě zakoupeno na splátky.

Pokud jste opravdoví dobrodruzi, můžete prvně vzít pár tisíc a zkusit vyhrát potřebné peníze na matech. Má to tu výhodu, že pokud vyhrajete, tak se nezadlužíte a nemusíte nic řešit. Na druhou stranu, pokud prohrajete, přijdete o těžce vydřené peníze.

A o tomhle Vánoce přece jsou! Chudí lidé se předhánějí v tom, kdo koupí dražší dárek a víc se přitom zadluží. Vítěz pak jako odměnu získá samolepku od exekutora.