5 důvodů, proč se neučit cizí jazyky

V dnešní době jakýsi módní trend učit se cizí jazyky nebo dokonce cestovat do zahraničí. Samozřejmě, že jde o naprostou ztrátu peněz a času a my si hned povíme proč. Přinášíme vám 5 důvodů, proč se neučit cizí jazyky.1. K domluvě s cizincem není cizí jazyk potřeba

Jako správně neúspěšný člověk se v životě podíváte maximálně do Chorvatska, kde cizí jazyk není potřeba, protože je tam víc Čechů než na Václaváku. Pokud budete někdy jednat s cizincem, bude to pravděpodobně v České republice, a když se s vámi česky nedomluví, tak si za to může sám. Jednou je v naší zemi, tak bude mluvit naším jazykem. Co my bychom kvůli němu mluvili nějakou hatmatilkou. Pokud na vás bude nějaký cizinec zkoušet mluvit třeba americky nebo africky, prostě mu řekněte, ať buď začne mluvit česky, nebo ať jde do prdele.

2. Je to drahé

Kurzy cizích jazyků jsou drahé a jen základy stojí minimálně několik tisíc. Pokud byste se chtěli stát pokročilým mluvčím, stálo by vás to tolik, co ojetý bavorák. Zbytečně vysoká investice, která vám nic užitečného nedá. Copak jste nějaký Rokefererorošerové?

3. V hospodě by si vás dobírali

Parta křupanů, se kterou pravidelně chodíte do hospody, by z vás měla akorát prdel. Brala by vaše studium jako gesto toho, že jste lepší než oni a často by na vaše lingvistické schopnosti naráželi. Umět třeba španělsky rozhodně nestojí za to, abyste si nemohli dát v klidu a bez keců ani blbý pivo.

4. Nikam necestujete

Zásadní důvod. Na cestování do zahraničí nemáte peníze, nebo jste na to prostě jen moc líní. Není důvod se tak učit cizí jazyk. Navíc teď všude bouchají ty bomby… Hranice by se měly zavřít a byl by klid!

5. A proč jo?

Poslední bod je nejdůležitější. Proč byste se vlastně měli učit cizí jazyk? Potřebujete to? Ne! Na pracáku česky umí, v hospodě česky umí, v televizi na vás taky mluví česky… není důvod, si zbytečně namáhat mozek. A to pivo v lednici se samo nevypije, že jo?